Leczenie zębów nie musi boleć – tak właśnie wygląda nowoczesna stomatologia! Kraków jest na to najlepszym dowodem. Jak mówią specjaliści z Stomatologia DentalPark dziś jest tak wiele możliwości bezpiecznego łagodzenia bólu podczas leczenia zębów w gabinecie dentystycznym, że nie ma absolutnie żadnego powodu, by pacjenci cierpieli. Tym samym stereotyp dentysty sadysty odchodzi do lamusa… Ból to nie jest coś, co akceptuje nowoczesna stomatologia. Kraków ma więc w swoich gabinetach szereg możliwości łagodzenia bólu w procesie leczenia.

 

Rzecz jasna nadal stosowane są zastrzyki znieczulające, przede wszystkim u dorosłych pacjentów a także przy bardziej skomplikowanych zabiegach. Zresztą część osób u dentysty wybiera taką właśnie tradycyjną możliwość. Jeśli ktoś jednak nie chce mieć zastrzyku, są inne możliwości.

 

W gabinetach stomatologicznych w Krakowie bardzo popularna jest sedacja,. Termin ten oznacza uspokojenie. Polega to na oddziaływaniu zewnętrznym na ośrodkowy układ nerwowy tak, by obniżyć odczuwanie impulsów bólu. Służy do tego tak zwany gaz rozweselający, który jest bardzo skuteczny w działaniu przeciwbólowym, a jednoczenie łagodny i w stu procentach bezpieczny. Sedacja jest szczególnie rekomendowana w leczeniu stomatologicznym najmłodszych pacjentów.