Dentysta, który wybiera kierunek stomatologii estetycznej, zawsze dobrze na tym wychodzi. Ceny na usługi stomatologii estetycznej w gabinecie villa-dentica.eu są dość wysokie. Jedna licówka kompozytowa kosztuje około 300 zł, natomiast licówka ceramiczna lub porcelanowa to koszt około 1500 zl za jedną sztukę.

 

Praca dentysty, który zakłada licówki, jest bardzo odpowiedzialna. Zanim założy się jakiekolwiek licówki, dentysta powinien zrobić przegląd jamy ustnej i zadecydować, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu. Jeżeli są jakiekolwiek przeciwwskazania, dentysta powinien uprzedzić o tym pacjenta lub skierować go do wyleczenia wszystkich ubytków. Stomatologia estetyczna bez względu na wysokie ceny nabiera obrotów w Polsce, coraz więcej osób decyduje się na założenie licówek, dzięki którym pacjent może zmienić kształt oraz kolor zębów, odtworzyć zęby zniszczone, co pozytywnie wpływa na jego uśmiech i samopoczucie.

 

Na pierwszej wizycie u dentysty można omówić wszystkie szczegóły dotyczące założenia licówek, uwzględniając stan jamy ustnej oraz życzenie pacjenta, oraz jego możliwości finansowe, lekarz doradzi, jakie licówki najlepiej wybrać. Licówki porcelanowe są bardzo drogie, ale mają wiele zalet w porównaniu do licówek kompozytowych, które czasami nadają się do wymiany już po kilku latach.